Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineprzydatne-w-domu blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
30115 odwiedzin | wpisów: 99, komentarzy: 70, artykułów: 18, obserwuje: 22
 

Czy życie w Polsce jest drogie? Zróżnicowanie cen

autor: przydatne-w-domu blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Oglądasz wiadomości w TV, a tam w oczy rzuca Ci się tekst "Żywność znowu podrożała", otwierasz gazetę, a tam "Ceny mieszkań na wynajem wzrosły". Niestety, nie da się ukryć, że Polska należy do tych krajów, w których ceny produktów i usług nieustannie rosną, co niekoniecznie wiąże się ze wzrostem wynagrodzeń. 

Nie jest to oczywiście powód do załamywania się - w innych krajach niejednokrotnie jest gorzej, jednak ciężko się cieszyć. Analizując raport Deutsche Banku "Mapping the World’s Prices" odnotowujemy, że Polska, a konkretnie Warszawa, znajduje się na 23 miejscu wśród 47 największych miast świata. 

A jak to wygląda dokładnie w naszym kraju? W których częściach Polski żyje się najdrożej, a w których najtaniej? Pod uwagę warto wziąć 5 aspektów, z którymi spotyka się przeciętny Kowalski każdego dnia, a mianowicie:

1. Benzyna
2. Żywność
3. Taxi
4. Piwo z burgerem
5. Wynajem mieszkań

Jak myślicie - gdzie te ceny są najwyższe, a gdzie najtańsze? Czy są to znaczące różnice? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy tutaj: https://epraktyk.pl/blog/kosz-zycia-w-polsce/. Serdecznie zapraszamy do zapoznania z lekturą i dyskusji! :)


10 najczęstszych błędów podczas budowy domu

autor: przydatne-w-domu blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Z czym wiąże się budowa domu? Przede wszystkim z ogromnymi nakładami pieniędzy, koniecznością poświęcenia wielu godzin na planowanie, wyszukiwanie, organizowanie i… pogłębianie wiedzy. Tylko wiedza jest bowiem w stanie uchronić nas przed popełnianiem błędów, na które możemy napotkać się na każdym etapie budowy domu.

Z jakimi problemami najczęściej borykają się osoby budujące dom? Oto lista 10 najczęstszych sytuacji:

1. Nieodpowiedni projekt

2. Zbyt duży pośpiech w budowie domu

3. Złe rozplanowanie wydatków

4. Kiepska oferta kredytu hipotecznego

5. Nieodpowiednia ekipa budowlana

6. Brak nadzoru nad pracami budowlanymi

7. Wybór tanich materiałów budowlanych

8. Błędy na etapie gruntowania i fundamentów

9. Niewłaściwa izolacja przeciwwilgociowa

10. Nieprawidłowości na etapie budowania ścian i stropów

Z jakimi problemami Wy się spotkaliście podczas budowy domu? Serdecznie zachęcamy do wymiany doświadczeń i zapraszamy bardzo serdecznie do dołączenia do grupy "Praktyczni" na Facebook https://www.facebook.com/groups/765738703628971/?ref=bookmarks gdzie można uzyskać bardzo celne informacje i porady na temat budowy od fachowców i ekspertów. 


Po więcej informacji na temat błędów związanych z budową domu zapraszamy tutaj: https://epraktyk.pl/blog/bledy-podczas-budowy-domu/.


Ceny mieszkań w Polsce - mieszkanie pod inwestycję

autor: przydatne-w-domu blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Nieduży domek za miastem czy wygodne mieszkanie w centrum miasta? Oto pytanie, które zadajemy sobie przed podjęciem decyzji o zakupie własnych czterech kątów. Decydując się na życie w mieszkaniu musimy liczyć się z tym, że przestrzeń osiedlową będziemy dzielić z innymi sąsiadami, a intymność i prywatność zostanie zmniejszona do minimum.

A jak to wygląda cenowo? Gdzie najlepiej kupić mieszkanie, a w których miastach jest najdrożej? Odpowiedź na te pytania przynosi poniższa grafika:

Źródło: https://businessinsider.com.pl/finanse/ceny-mieszkan-w-polsce-analiza/tgbfr8t


Jak widać, w miastach, w których mieszkańcy zarabiają najmniej, ceny mieszkań również prezentują się na niskim poziomie, natomiast w tych miejscach, gdzie zarabiamy najwięcej, także ceny mieszkań są bardzo wysokie.

A gdyby tak zdecydować się na wynajem mieszkania? Comiesięczne zyski brzmią kusząco, warto zatem przemyśleć kilka podstawowych kwestii, od których zależna jest atrakcyjność naszego mieszkania do wynajęcia, czyli:

- Miasto
- Lokalizacja
- Powierzchnia mieszkania
- Kwota zakupu
- Forma wynajmu


Dlaczego właśnie te czynniki są tak bardzo ważne? Odpowiedź znajdziecie tutaj: https://epraktyk.pl/blog/ceny-mieszkan-w-polsce/.