Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineprzydatne-w-domu blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
30115 odwiedzin | wpisów: 99, komentarzy: 70, artykułów: 18, obserwuje: 22
 

Segregujące kosze na śmieci ECO - jaki wybrać?

autor: przydatne-w-domu blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Segregacja śmieci to w dzisiejszych czasach już nie tylko modny trend, ale przede wszystkim niezwykła dbałość o otaczające nas środowisko. Wyrzucamy szkło, plastik, papier i odpady organiczne do odpowiednich pojemników, by zmniejszyć zanieczyszczenia i wyrobić w sobie dobre nawyki porządku i oszczędności.

W naszych kuchniach goszczą  zatem coraz częściej już nie zwykłe i tradycyjne kosze na śmieci, ale także specjalne pojemniki do segregowania śmieci, które przeznaczone są od odpowiednich rodzajów odpadów. Na co zwracać uwagę podczas ich wyboru i jakie modele znajdziemy na rynku?

1. Funkcjonalność

Najchętniej wybieranymi koszami do segregacji są te wielokomorowe z szufladami, w których wykorzystuje się kółka do przenoszenia, jak również filtr węglowy, niwelujący nieprzyjemne zapachy.

2. Design

Najmodniejsze kosze do segregacji to te pionowe, z pokrywą otwieraną przy pomocy specjalnego pedała lub przycisku dotykowego.

3. Materiał

Kosze do segregacji śmieci wykonane są z reguły z tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej.

A czym Wy się kierowaliście podczas wyboru kosza do segregacji śmieci? Po więcej informacji zapraszamy na: https://epraktyk.pl/blog/kosz-do-segregacji-smieci/.


Jak wybrać działkę pod budowę domu?

autor: przydatne-w-domu blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Wybór odpowiedniej działki budowlanej pod budowę domu to najważniejszy z elementów związanych z całym tym procesem. Warto przeanalizować wszystkie za i przeciw, by mieć pewność, że właśnie ta przestrzeń jest tą wymarzoną.

Ceny działek budowlanych różnią się ze względu na lokalizację. Najdroższe grunty znajdziemy w granicach miast wojewódzkich, te tańsze wybierzemy w granicach miast powiatowych lub gminnych. Najwyższe ceny, z którymi będziemy musieli się zmierzyć znajdziemy w Warszawie, Krakowie, Poznaniu oraz Wrocławiu.

Główne aspekty, na które powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru działki budowlanej:

1. Księgi wieczyste

2. Wielkość i kształt działki

3. Plan zagospodarowania przestrzennego

4. Media i przyłącza

5. Droga dojazdowa

Naszym zdaniem najistotniejsze kwestie to sprawa ksiąg wieczystych i dostępu do mediów. A co dla Was było najważniejsze podczas wyboru działki pod budowę domu?


Więcej informacji na temat wyboru działki znajdziecie na: https://epraktyk.pl/blog/wybor-dzialki-pod-budowe-domu/.Sposoby na piękny i zielony trawnik

autor: przydatne-w-domu blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Sezon wakacyjny w pełni, zatem coraz więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu – wyjeżdżając na urlop lub ciesząc się chwilami błogiego spokoju i relaksu w zaciszu własnego ogrodu. By cieszył on nasze oko swym pięknym wyglądem musimy pamiętać o regularnej jego pielęgnacji. Tylko w ten sposób trawa będzie intensywnie zielona, miękka i zdrowa.

O jakich zabiegach pielęgnacyjnych powinnyśmy pamiętać będąc posiadaczami trawnika w naszym ogrodzie?

1. Podlewanie

Podstawowym zabiegiem wpływającym na świeży i atrakcyjny wygląd naszego trawnika jest jego regularne podlewanie, szczególnie w okresie wiosennym i letnim.

2. Koszenie

By trawa nie straszyła, a zdobiła należy regularnie ją podcinać i dbać o to, by nie przekraczała odpowiedniej wysokości.

3. Nawożenie

Trawa, jak każda roślina, potrzebuje makroelementów, które wpływają na jej wzrost, rozwój korzeni oraz gospodarkę wodną.

Na koniec trzy nasze propozycje na świetne zagospodarowanie naszego trawnika:

1. Stojak na drewno GRAB 2

2. Hamak DOUB

3. Jacuzzi ogrodowe VENUS


Więcej informacji na temat pielęgnacji trawnika znaleźć można na: https://epraktyk.pl/blog/jak-dbac-o-trawnik/.


Jaki jest koszt budowy domu w Polsce?

autor: przydatne-w-domu blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Każdy, kto decyduje się na wybudowanie wymarzonego domu musi liczyć się z tym, że czekać go będzie mnóstwo niespodzianek, nieplanowanych wydatków, problemów, a co najważniejsze – poniesienia ogromnych kosztów.

Budowa przeciętnego, około stumetrowego domu to całkowity koszt około 306 000 złotych, z czego aż 147 000 zł przeznaczamy na zakończenie stanu surowego.

Początkowym etapem podczas budowy domu jest wybór działki oraz przygotowanie domu. Decyzja o ich wyborze ma ścisły związek z dalszymi pracami prowadzonymi w związku z budowaniem wymarzonego domu.

Trzy najważniejsze etapy podczas budowy domu:

1. Stan surowy zamknięty – udział około połowy kosztów w całości. Doprowadzenie do tego momentu zajmie nam około rok czasu.

2. Stan deweloperski – udział około 30% całości kosztów.

3. Wyposażenie i wykończenie pod klucz – 20-25% kosztów.

Więcej na temat kosztów budowy domu znajdziecie tutaj:https://epraktyk.pl/blog/koszt-budowy-domu/